Na benzínce si nabral zboží, za které však nezaplatil

Bagety, čokolády i piva si nabral čtyřiatřicetiletý muž na jedné z chebských benzínek. Problém byl v tom, že za zboží nezaplatil. Teď mu hrozí až osm let za mřížemi.

Chebští kriminalisté zahájili trestní stíhání místního muže, kterého obvinili ze spáchání zločinu krádeže.

Obviněný měl v první polovině prosince minulého roku přijít v pozdních večerních hodinách do jedné z benzinových čerpacích stanic v Chebu. „Po prodejní ploše se měl několik minut procházet a prohlížet si vystavené zboží. Následně měl vzít do náručí několik druhů baget, čokolád, piv a z čerpací stanice utéct bez zaplacení. Tímto svým jednáním měl způsobit škodu necelých tisíc korun,“ informoval policejní mluvčí Jakub Kopřiva.

Nyní muži, který se krádeže již v minulosti dopustil, hrozí v případě prokázání viny trest odnětí svobody na dvě léta až osm let, neboť se krádeže dopustil v době, kdy byl Usnesením Vlády České republiky vyhlášen nouzový stav pro území České republiky z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu COVID – 19 a čin byl tedy spáchán za stavu jiné události vážně ohrožující život nebo zdraví lidí.