Okradl muže v bezvědomí. Pak utíkal před policisty

Pořádně silný žaludek musí mít dvaačtyřicetiletý muž, který okradl muže v bezvědomí. Když si všiml přicházejících policistů, dal se na útěk. Moc daleko se však nedostal. Teď mu hrozí v případě odsouzení až osm let za mřížemi.

„Dvaačtyřicetiletý muž z jednoho menšího města na Chebsku si měl ve čtvrtek 25. února letošního roku všimnout v odpoledních hodinách na chodníku nedaleko obchodního komplexu v Chebu ležícího sedmašedesátiletého muže,“ uvedl policejní mluvčí Jakub Kopřiva. „K muži, který byl v bezvědomí, měl přistoupit a začít ho prohledávat. Následně mu měl z kapsy odcizit otevřenou krabičku cigaret. Když si dvaačtyřicetiletý muž všiml, že se k němu blíží policejní hlídka, tak se měl dát okamžitě na útěk. Daleko ovšem neutekl, protože o několik ulic dále byl policisty zadržen,“ doplnil.

Chebští kriminalisté zahájili trestní stíhání dvaačtyřicetiletého muže, kterého obvinili ze spáchání zločinu krádeže.

Muži, který byl již v minulosti za krádeže pravomocně odsouzen, hrozí v případě prokázání viny trest odnětí svobody na dvě léta až osm let, neboť se takového činu dopustil za stavu ohrožení státu nebo za válečného stavu, za živelné pohromy nebo jiné události vážně ohrožující život nebo zdraví lidí, veřejný pořádek nebo majetek.