Karlovarský kraj svolává zdravotní sestry do nemocnic

Karlovarský kraj povolává na pomoc zdravotní sestry, hlavně ty z evidence Úřadu práce ČR, z uzavřených lázeňských provozů, ze zdravotnických zařízení zabývajících se plastickou chirurgií a reprodukční medicínou.

Přetížené nemocnice a další zdravotnická zařízení, která pečují o pacienty s COVID-19, jsou za hranou své personální kapacity a zdravotníci nutně potřebují pomoc. Pro uložení pracovní povinnosti bylo vytipováno celkem přibližně 100 sester s bydlištěm v regionu. Snahou Karlovarského kraje je vybírat zdravotní sestry tak, aby nezpůsobil zaměstnavatelům ve zdravotnických zařízeních vážnější personální potíže. 

Hejtman Petr Kulhánek vysvětlil: „K nařízení pracovní povinnosti přistupujeme vzhledem k velmi vážné situaci v nemocnicích v našem kraji. Řada zdravotních sester již v nemocnicích pomáhá.  Jejich nasazení a solidarity si velmi vážím a chtěl bych jim za to poděkovat. V současné chvíli potřebujeme v nemocnicích ještě minimálně 75 zdravotních sester, abychom mohli otevřít další lůžka pro pacienty s covidem.“

Zdravotní sestry budou nasazeny v nemocnicích v Chebu, Sokolově, Karlových Varech, Ostrově a v COVID centru REHOS v Nejdku. Nařízení pracovní povinnosti bude doručovat krajský úřad zdravotním sestrám od 3. 2. 2021.

Zdroj: fb Karlovarský kraj