V kraji se uskutečnila další z dopravně bezpečnostních akcí ROADPOL

Při akci  ROADPOL  se policisté zaměřili na dodržování pravidel pro nákladní a autobusovou dopravu. Při kontrole vozidel bylo zjištěno patnáct přestupků, přičemž pět jich bylo vyřešeno pokutou na místě a deset oznámeno příslušnému správnímu úřadu k projednání.

Ve dnech 14. a 15. října 2020 v rámci celé České republiky proběhla dopravně bezpečnostní akce organizace ROADPOL, která byla primárně zaměřená na nákladní a autobusovou dopravu. „Desítka dopravních policistů Karlovarského kraje se zúčastnila této akce, při které se zaměřila na kontrolu dodržování pravidel pro silniční nákladní a autobusovou dopravu,“ uvedla policejní mluvčí Eva Valtová. „Dále také na technický stav, kontrolu sociálních předpisů, zejména na dodržování doby jízdy a četnost povinných přestávek u řidičů nákladních vozidel a autobusů. Kontrolovali i upevňování nákladu, hmotnostní limity a přepravu nadměrných nákladů. Samozřejmostí bylo také pátrání po hledaných osobách, vozidlech a věcech,“ informovala.

Při kontrole vozidel bylo zjištěno patnáct přestupků, přičemž pět jich bylo vyřešeno pokutou na místě a deset oznámeno příslušnému správnímu úřadu k projednání.

„Jako nejzávažnější porušení bylo zjištěno ve třech případech překročení hmotnosti a v šesti případech nedodržení bezpečnostních přestávek a doby jízdy. Dalším nejčastějším přestupkem byl nevyhovující technický stav. Ve třech případech dokonce policisté zakázali řidiči další jízdu. Jeden z nákladních vozů převážející kamenivo byl přetížen o 4,5 tuny,“ upřesnila mluvčí.