#hudBADoulic! U Františkova pramene zazní dixieland

V rámci akce #hudBADoulic přijedou zazpívat  The Dixieland Messengers Praha. Koncert se uskuteční v pátek 3. července v 19 hodin. Posluchači se mohou těšit na jazz i blues z klasického neworleánského období.

Foto: Archiv The Dixieland Messengers Praha

„The Dixieland Messengers Praha “ založil koncem roku 1998 trombonista Václav Fiala s úmyslem navázat na koncepci interpretace jazzu a blues z klasického neworleánského období 20.až 40.let s původními prvky afroamerického folkloru a při dodržení obvyklé instrumentace, t.j. trubky, klarinetu, trombonu, piana, basy, banja a bicí soupravy.

Je to pravděpodobně nejmladší dixielandová skupina v ČR a to i přesto, že někteří z hudebníků patří k těm vůbec nejstarším dosud aktivním jazzovým muzikantům (na české jazzové scéně působí již od konce 50 let).

Ti se v „The Dixieland Messengers Praha“ setkávají se dvěma generacemi mladších dixielandových muzikantů a setkání je to všestranně prospěšné. Vzniká tím sestava oplývající nejen zkušeností a jistotou, ale i energií a velkém entuziasmem a tím si všude na svých produkcích doma i v zahraničí získávají uznání a sympatie posluchačů.

Více zde: https://dixielandmessengers.webnode.cz/