Policisté varují! Pozor na podvodníky

Lidské hyeny utočí i v i tomto nelehkém období.  Policisté Karlovarského kraje   varují občany, aby si i v době mimořádného stavu  dávali pozor na podvodníky, kteří znají spoustu lstí jak z důvěřivců vylákat peníze. Proto je na místě zvýšená opatrnost. V případě, že se i přes všechny preventivní rady stanete obětí protiprávního jednání, volejte na bezplatnou telefonní linku 158.

Podvodníci nyní nabízejí desinfekční prostředky či jednorázové roušky a to zejména prostřednictvím internetu. „Poté, co těmto podvodným obchodníkům zaplatíte dopředu vyšší finanční částku, můžete dostat např. místo desinfekce jen obyčejnou vodu a mnohdy ani to ne,“ uvedla policejní mluvčí Věra Hnátková. „Stejně tak tomu může být i při objednání jednorázových roušek. Po zaplacení roušek se může stát, že neobdržíte vůbec nic. Každopádně počítejte s tím, že i při pořízení ochranných a dezinfekčních pomůcek v kamenných prodejnách, může být cena třeba několikanásobně vyšší než v běžné době,“ informovala.

Prodej zdravotnického materiálu není však jediný druh podvodu, se kterým se nyní můžete setkat. „Již se objevují i podomní prodejci, kteří nabízejí zprostředkování levnějších služeb např. plynu či elektřiny.  Pod rouškou však mají podvodníčci větší jistou, že je nikdo nepozná. Proto pokud nemusíte, nyní žádné zprostředkovatele služeb neměňte, mohli byste se snadno napálit. Nikomu z těchto podomních prodejců v žádném případě ani nic nepodepisujte, nevědomky byste tak mohli podepsat i změnu odběrného místa či navýšení měsíčních nákladů,“ sdělila mluvčí.

I když nemůžete být v současné době se svými blízkými, varujte je před lidskými hyenami. „Nyní by je finanční ztráta způsobená podvodným jednáním mohla bolet ještě více než při běžném způsobu života. Zranitelní jsou zejména senioři, kteří jsou mnohdy odkázáni na naši pomoc. Když můžete, pomozte potřebným, myslete však vždy zejména na vaše zdraví a zdraví vašich blízkých a zbytečně se nevystavujte nebezpečí. Používejte ochranné pomůcky, které mají ochránit Vás i osoby ve Vaší blízkosti,“ doplnila Věra Hnátková