Vykopl dveře a přítelkyni vytrhl z ruky mobil, aby nemohla volat na policii 

Až na deset let by mohl jít do vězení sedmadvacetiletý muž. Spor, který měl se svou přítelkyní v jednom z  chebských bytů, vyřešil tím, že ji vzal peněženku pak vykopl dveře a sebral jí mobil.

Chebští kriminalisté zahájili trestní stíhání a sedmadvacetiletého muže obvinili ze spáchání zločinu loupeže a přečinu porušování domovní svobody.

„Sedmadvacetiletý muž měl mít dne 14. října v poledních hodinách spor se svou přítelkyní, se kterou obýval bytovou jednotku v Chebu,“ uvedl policejní mluvčí Jakub Kopřiva. „Nejdříve mezi nimi mělo dojít ke slovní rozepři, ale po několika minutách se měla situace uklidnit. Poté se ale dvojice měla začít znovu hádat a během toho měl muž své přítelkyni z ruky vytrhnout kabelku a z té jí vzít peněženku, ve které měla kromě finanční hotovosti také osobní doklady. Následně měl muž byt opustit. Po chvilce se měl vrátit a na ženu křičet, aby mu otevřela dveře do bytu. Ta to ze strachu odmítala a muž tak několika kopy dveře vykopl. Žena před ním měla utéct do jiné místnosti s tím, že přivolá policejní hlídku. Muž na to zareagoval tak, že k ní přistoupil a silou jí z ruky vytrhl mobilní telefon, se kterým okamžitě byt opustil,“ upřesnil.

Žena poté vše oznámila na nejbližším obvodním oddělení. Policisté muže během několika hodin zadrželi.