Požár v Zádubu skončil tragicky. Jeden člověk zemřel, dvanáct koní uteklo

Ve středu (2.1.) vyjížděli hasiči k požáru do Zádubu u Mariánských Lázní. Hořelo zemědělské stavení, které sloužilo jako stáj pro koně a sklad materiálu. V objektu našli hasiči také muže, kterému už nemohli pomoci. Na místě zasahovaly tři jednotky hasičů.

Bývalém zemědělském stavení v Zádubu u Mariánských Lázní, které dnes slouží pro ustájení koní a uskladnění různého materiálu, začalo hořet ve středu odpoledne. „V době příjezdu hasičů na místo hořelo uvnitř haly, odkud uteklo dvanáct koní do okolního terénu,“ uvedl mluvčí HZS Karlovarského kraje Martin Kasal. Jednoho koně hasiči vyvedli z haly ven, dalších pět ponechali v jejich boxech, kde požárem ani jeho zplodinami nebyla zvířata ohrožena. Do půl hodiny od nahlášení měli hasiči požár pod kontrolou.

„Od majitelů objektu měli hasiči informaci, že uvnitř objektu by se měla nacházet jedna osoba, průzkumem během likvidace požáru hasiči našli tělo muže, kterému už nebylo možné pomoct. Z haly bylo nutné vynést větší množství uskladněných věcí a také v konstrukci haly najít všechna skrytá ohniska,“ uvedl mluvčí.

Likvidace požáru se tak protáhla do půlnoci, v ranních hodinách pak hasiči místo požáru ještě jednou zkontrolovali. Ještě během noci se podařilo najít a odchytit všechny koně, které si převzal majitel. Výše škody a příčina požáru je v šetření.

Zasahující jednotky: HZS Mariánské Lázně (CAS 20 Scania, CAS 30 T815-7), JSDH Teplá (CAS 20 Man, CAS 32 T815), JSDH Mnichov (CAS 32 T815)