Ke konci se blíží výstava kočičích obrazů i aukce

Posledních pár dní mají zájemci na návštěvu „kočičí“ výstavy v chebském infocentru. Do čtvrtka 7. prosince jsou zde k vidění obrazy výtvarnice Romany Štryncl. Součástí je také aukce jednoho z vystavených obrazů – kočky Pepiny, ve prospěch, jak jinak, než koček.

Výstava se uskutečnila v rámci Literárních Františkových Lázní. Brněnská malířka přivezla obrazy koček, kočiček a šelem, z nichž jeden se po celou dobu draží a výtěžek půjde na kraslický kočičí útulek Konec toulání.

 Momentálně se cena obrazu vyšplhala na 19 tisíc. Přihazovat lze ještě do půlnoci 6. prosince na facebookových stánkách útulku.

„Poprvé jsem malovala zavřené oči. Pepinka leží na knize coby účastnice literárního festivalu, obklopená polštáři s chodskými vzory, a to vše je jakýmsi symbolem pohody v novém domově,“ vyjádřila se Štrynclová, do povědomí široké veřejnosti se zapsala v roce 1991 jako Miss Morava a Miss Sympatie. Poté se však nevěnovala modelingu, ale coby „zběhlá“ studentka architektury setrvala v umělecké oblasti. Byla spoluzakladatelkou prvního umělecko-obchodního centra „Zadní trakt“ (Brno, 1993), své výtvarné nadání promítala do módních návrhů pod značkou „Romy Rose“ (šaty z jejích kolekcí si vybrala např. i Chantal Poullain), pořádala společenské akce a spolupracovala s modelingovými agenturami jako choreografka. V současné době především maluje. Od roku 2013 se věnuje souboru kočičích olejomaleb „Souhvězdí Bohumila Hrabala“, v němž každý z obrazů doplňuje báseň Aleny Vávrové. Úzce spolupracuje s kočičími útulky, pro které ve spojení s výstavami organizuje aukce kočičích obrazů. Ve prospěch útulků už vydražila své olejomalby za více než 150 tisíc korun.