Ze Sokolovska jezdil krást do Chebu

O sedmatřicetiletém zloději by se obrazně dalo říct, že kam přišel, tam kradl. Jeho nenechavým prstům neuniklo jízdní kolo, erotické pomůcky nebo třeba domácí potřeby. Krádeží se dopustil i přesto, že byl už několika soudy pro přečin krádež odsouzen k nepodmíněnému trestu odnětí svobody. Obviněný muž byl kriminalisty zadržen a skončil v policejní cele. Teď mu hrozí až tři roky za mřížemi.

„Krádeže se měl dopustit nejméně ve čtyřech případech od června do listopadu,“ uvedla policejní mluvčí Zuzana Týřová. „Na začátku června měl v podvečerních hodinách přijít do chebské prodejny s erotickým zbožím, kde odcizil dvě vystavené erotické pomůcky v hodnotě necelých tři tisíce korun. Na konci srpna odcizil v jiné prodejně domácí potřeby v hodnotě přes jeden tisíc korun. V polovině září se dopustil další krádeže, a to konkrétně jízdního kola. To bylo upevněno v nosiči na zaparkovaném obytném automobilu. Majiteli způsobil škodu přes jeden tisíc korun. Poslední krádeže se měl dopustit na začátku listopadu, a to v obchodním domě v Chebu. V prodejně s oblečením měl odcizit pánskou zimní bundu a kalhoty v hodnotě přes osm tisíc korun,“ upřesnila mluvčí.

Na obviněného muže podali kriminalisté státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na jeho vzetí do vazby. V případě prokázání viny mu tak hrozí až tříletý trest odnětí svobody.