S vyřazeným autem, bez řidičáku a s alkoholem v krvi se proháněl noční Aší

Překvapení čekalo na policejní hlídku v Aši. Když zastavila auto a kontrovala řidiče, nestačili se policisté divit. Muž sedl za volant s více než jedním promile, měl zákaz řízení, nikdy nevlastnil řidičák a auto bylo vyřazeno z evidence. Za to mu hrozí v případě odsouzení až dva roky za mřížemi.

Od policistů si devětačtyřicetiletý muž z Chebu již vyslechl podezření ze spáchání přečinů ohrožení pod vlivem návykové látky a neoprávněné užívání cizí věci.

„Ten řídil vozidlo značky Renault v neděli 12. srpna ve večerních hodinách ve městě Aš, kde byl kontrolován hlídkou zdejšího obvodního oddělení,“ uvedl policejní mluvčí Michal Žáček. „Policisté při kontrole vyzvali řidiče, aby se podrobil dechové zkoušce na zjištění alkoholu v jeho těle. Dechové zkoušky byly pozitivní s výsledky 1,17 a 1,23 promile alkoholu,“ upřesnil. Vzhledem k tomu byl řidič zadržen a byly s ním provedeny patřičné úkony.

Hlídka dále zjistila, že vozidlo, které devětačtyřicetiletý muž řídil, je vyřazeno z evidence motorových vozidel, a tak nemělo na pozemní komunikaci být v provozu. „Vozidlo, které bylo určeno k likvidaci, se navíc neoprávněně zmocnil ve společnosti, kde je zaměstnán. Mimo to ještě policisté zjistili, že řidič není držitelem řidičského oprávnění na žádnou skupinu motorových vozidel a nikdy toto oprávnění ani nevlastnil,“ doplnil mluvčí.