Z úspor fondu oprav si zaplatil svoje dluhy

Kozla zahradníkem udělali nájemníci ze čtyřiapadesátiletého muže, kterého pověřili evidencí finančních prostředků v jednom z bytových domů v Lázních Kynžvart. Z fondu si muž zaplatil svoje dluhy a pohledávky. Obyvatelům způsobil škodu blížící se čtvrt milionu. Za to si může posedět ve vězení až pět let.

Kriminalisté z oddělení hospodářské kriminality v Sokolově zahájili trestní stíhání čtyřiapadesátiletého muže z Chebska, kterého obvinili ze spáchání pokračujícího přečinu zpronevěry.

„Obviněný muž byl pověřen vedením evidence finanční prostředků jednoho z domů v Lázních Kynžvart,“ uvedla policejní mluvčí Kateřina Krejčí. Do tzv. fondu oprav vkládali jednotliví spoluvlastníci nemovitosti měsíční platby s tím, že takto nashromážděné finanční prostředky budou určeny pouze a jen na správu a údržbu uvedené nemovitosti.

„Nashromážděné finanční prostředky za období od října roku 2016 do srpna roku 2017 včetně vedeného účetnictví měl obviněný muž předat nově zvolenému zástupci vlastníků. To však neučil, neboť měl finanční prostředky použít pro svou potřebu, a to k úhradě svých dluhů a pohledávek,“ doplnila mluvčí. Spoluvlastníkům nemovitosti tak vznikla škoda ve výši téměř 250 000 Kč.