Tři festivalové filmy se budou zdarma promítat v letním kině

Během letošního ročníku MFF KV jsou do karlovarského Letního kina přepraveny tři projekce festivalových filmů zdarma.

V sobotu 30. června 2018 Tim Robbins osobně uvede v Letním kině snímek Vykoupení z věznice Shawshank, který je dlouhodobě v hodnocení filmových databází zařazován mezi nejlepší filmy všech dob.

V pátek 6.června 2018 se bude promítat hudební snímek Léto, režiséra Kirilla Srebrenikova. Film je příběhem mladého zpěváka, který se postupně stává legendou ruské rockové scény. Mimořádný snímek se skvělou muzikou musel být dokončen bez účasti režiséra, který je již rok držen v domácí vězení.

V sobotu 7.června 2018 můžete v Letním kině vidět zakončovací snímek letošního ročníku MFF Karlovy Vary Utop se, nebo plav. Francouzský režisér Gilles Lellouche jím letos rozesmál i dojal publikum v Cannes. Bertrand, trpící krizí středního věku, odpoví na inzerát, který hledá nového člena do družstva mužského synchronizovaného plavání. Netuší, do jak pestré společnosti sympatických ztroskotanců se dostává. Družstvo vybavené povislými svaly, počínající pleší a nejrůznějšími životními problémy míří na nejvyšší stupně vítězů.

Představení začínají ve 22.30.