Utýral štěně, pohodil ho pak u silnice

Milovníkem zvířat jistě není dvaačtyřicetiletý muž z Chebska. Štěně na něj „zaútočilo“ a on ho ztrestal tak surově, že zvíře uhynulo. Pak se psa zbavil tím, že ho vyhodil do příkopu.Policie-maláIMG_8874

Chebští kriminalisté sdělili dvaačtyřicetiletému muži z Chebska obvinění ze spáchání přečinu týrání zvířat.

„Muž měl ve svém vlastnictví štěně křížence, který po něm měl v den před Vánocemi „vystartovat“,“ vysvětlil policejní mluvčí Michal Žáček. „Muž na to měl reagovat tak, že měl psa zakleknout a následně ho vší silou začít bít pěstmi do různých částí těla a to až do doby, kdy zůstal pes nehybně ležet. Pes v důsledku svých poranění uhynul a muž ho měl následně odložit do příkopu u jedné z obcí na Chebsku,“ doplnil.

Uvedený muž se o svém jednání měl svěřit své známé, která nejdříve kontaktovala člověka, který provozuje odchytovou stanici pro zvířata. Ten následně informoval Policii České republiky, která začala věc prověřovat.

Protože muž měl týrat zvíře zvlášť surovým a trýznivým způsobem a takovým činem měl způsobit týranému zvířeti smrt, hrozí mu v případě prokázání viny trest odnětí svobody až na tři léta.