Vloupal se do auta, kde našel klíče. Pak s nimi vykradl byt 

Ve vazební věznici skončil muž, který se během několika dní vloupal do různých objektů v Chebu. Vykradl auta, kadeřnictví, byt i restauraci. V posledním případě měl také komplice. Oba se trestných činů dopustili i přesto, že v posledních třech letech byli soudem potrestání za stejný čin.IMG_8871-Policie-na-stránky

V úterý 3. října policisté z Územního odboru Cheb zahájili trestní stíhání dvaačtyřicetiletého muže z Chebska pro podezření ze spáchání pokračujících přečinů krádež, poškození cizí věci a přečinu porušování domovní svobody.

„Trestných činů se měl muž dopustit tím, že v noci z 10. na 11. září 2017 za užití násilí vnikl do osobního vozidla v Chebu. Po prohledání vnitřních prostor z vozidla odcizil elektroniku a svazek klíčů. Celkovou škodu způsobil v částce přes 10 000 korun,“ uvedl Daniel Dvořák, policejní mluvčí. O čtyři dny později muž klíče využil ke vniknutí do obytných prostor podle popisků na klíčích. Z bytu odcizil televizor a anténu v celkové hodnotě 6 000 korun. „Za užití násilí vnikl bytem do provozovny, ve které odcizil finanční hotovost i dárkové poukazy. V provozovně způsobil škodu nepřevyšující 800 korun,“ sdělil.
V trestných činech muž pokračoval tím, že v noci na 17. září 2017 za užití násilí vnikl do zaparkovaného vozidla v Chebu. Po jeho prohledání z něho odcizil různé druhy pracovního nářadí a klíče v celkové hodnotě převyšující 18 000 korun.

Další krádeže se muž dopustil v noci z 25. na 26. září kdy vnikl do dvou kadeřnictví v Chebu, ve kterých odcizil finanční hotovost, kadeřnické potřeby a příslušenství k modeláži nehtů. Celková škoda, kterou tímto způsobil, převyšuje 80 000 korun.

„V posledním případě se muž na začátku měsíce října 2017 vloupal do restaurace v Chebu společně s čtyřicetiletým mužem z Chebska. Z restaurace muži odcizili pivní sudy, láhve alkoholu, elektroniku, ale i mražené potraviny. Škoda, kterou tímto způsobili, převyšuje 25 000 korun,“ doplnil mluvčí. Dvojici mužů policisté zadrželi přímo při páchání trestné činnosti a oba muže zadrželi. Policisté zahájili trestní stíhání čtyřicetiletého muže pro podezření z přečinů Krádež a Poškozování cizí věci.

Dne 2. října policisté podali podnět státnímu zástupci k podání návrhu na vzetí obviněných do vazby. Soudce rozhodl v případě dvaačtyřicetiletého muže o umístění do vazby. Policisté muže převezli do vazební věznice. Druhý muž je vyšetřován na svobodě.

V případě prokázání viny hrozí dvaačtyřicetiletému muži trest odnětí svobody jeden až pět let, druhému muži šest měsíců až tři roky.