Dohnal muže k pokusu o sebevraždu. Druhého zmlátili do bezvědomí

Policie-ill-malé-na-web

Chebští kriminalisté již zahájili trestní stíhání jednapadesátiletého muže z Chebska, kterého obvinili ze spáchání přečinu a zločinu vydírání a zvlášť závažného zločinu těžké ublížení na zdraví ve stádiu pokusu.

Uvedených trestných činů se měl muž dopustit od ledna 2017 do současné doby. „Minimálně v jednom případě měl vyhrožovat fyzickou újmou a likvidací dvaapadesátiletému muži, pokud nebude pro obviněného dostatečně pracovat a dělat to co po něm chce.  To u poškozeného vzbudilo důvodnou obavu o zdraví a život, který se poté schovával a pokusil se dokonce spáchat sebevraždu,“ uvedl Daniel Dvořák, policejní mluvčí.

V dalším případě měl obviněný vyhrožovat devětačtyřicetiletému muži také fyzickou újmou a likvidací, pokud pro něj nebude i nadále dostatečně pracovat a splácet dluh. „Následně na pokyn obviněného mělo několik osob poškozeného napadnout, a to pěstmi, kopy a různými nástroji, do hlavy i těla, až poškozený upadl do bezvědomí. Napadenému muži měli způsobit zranění, mimo jiné i tříštivou zlomeninu lokte, což si vyžádalo ošetření v nemocnici,“ doplnil mluvčí