Nový Kostel bude i letos žít kulturními akcemi

V Novém Kostele se mohou pochlubit pestrou škálou akcí, které jsou oblíbené lidmi z celého regionu. A ani letos nepřijdou o prvomájový průvod, koncerty a další zábavy.novy-kostel-ilustracni

První akce se uskutečnila hned v březnu. Byl to dětský maškarní bál, který se uskutečnil v sobotu 4. března. Vystoupil klaun a připraveny byly různé soutěže. Dospělí se mohou na Maškarní ples těšit o týden později.

„Konec dubna se ponese v obci ve znamení čarodějnic, které pořádáme 30. dubna. A hned 1. května přijdou na své všichni, kteří se rádi baví. Obcí projde již tradiční prvomájový průvod s alegorickými vozy až k zámku Nový Dvůr, kde zábava bude pokračovat například přehlídkou autoveteránů, hudebním vystoupením, atrakcemi pro děti i dobrým jídlem,“ informoval Oto Teuber, starosta Nového Kostela.

Na červen novokostelečtí připravují Sportovní den, který se (kdy) koná ve spolupráci s jednotkami IZS, horolezci i sportovci. V loňském roce se ho zúčastnilo více než šest stovek lidí. A také letos je nač se těšit. Organizátoři se postarají například o soutěž, během které budou děti na každém zastavení plnit pohádkové úkoly. Dále bude připravená oblíbená pěna, možnost jízdy na koních a spousta dobrého občerstvení. Návštěvníci také budou moci zhlédnout ukázky práce jednotek ISZ i sokolníka s dravci.

Prosinec bude plný tradičních akcí. Vystoupením čertů a příjezdem Santy bude zahájeno slavnostní rozsvěcení vánočního stromu. Vánoční čas bude jako v uplynulých letech patřit i adventním koncertům. Ty mají v místním v kostele Povýšení svatého kříže třicetiletou tradici. Každoroční příprava není jednoduchá a začíná se s ní minimálně půl roku před akcí. V začátcích této tradice byla u přípravy místní škola, od které později převzal organizaci obecní úřad. V posledních letech se aktivně zúčastňuje i místní starosta Nového Kostela Oto Teuber, který spolu se známými zpěváky těší posluchače nejen koledami.

Galerie z prvomájových oslav v roce 2016