Auto vylétlo ze silnice, řidič nepřežil

Nedělní vážná nehoda zastavila provoz na silnici ze Sokolova na Dolní Nivy. Osobní auto vylétlo se silnice a přerazilo strom, zaklíněný řidič nepřežil.

„Dopravní nehodu se smrtelným zraněním řešili v neděli dopoledne hasiči společně se záchrannou službou a policií. Na silnici mezi z Boučí na Dolní Nivy jedno osobní auto vylétlo mimo komunikaci a  narazilo do stromů podél cesty,“ uvedl mluvčí HZS Karlovarského kraje Martin Kasal. Uvnitř vozidla zůstal zaklíněný řidič. „Přivolaní hasiči museli nejprve stabilizovat vozidlo, poté s použitím hydraulických nástrojů vyprostili muže zaklíněného uvnitř vozidla. Lékař záchranné služby konstatoval smrt muže,“ doplnil mluvčí. Protože původní hlášení na tísňovou linku o nehodě zmiňovalo dvě zaklíněné osoby, hasiči společně s policisty důkladně prohledali široké okolí nehody, žádnou další osobu ale nenašli. Pro vyproštění samotného havarovaného auta museli hasiči vyřezat motorovými pilami několik stromů. Provoz na silnici byl kvůli nehodě celé dopoledne uzavřený, obnovený byl až po poledni.

U nehody zasahovali jednotky: HZS Sokolov (CAS 24 Scania, VEA Toyota), HZS CHZ Sokolov (CAS 24 Scania), JSDH Chodov (CAS 20 T815), JSDH Oloví (CAS 20 T815).