Centrum Mariánských Lázní ožilo běžci

V Mariánských Lázních se uskutečnil 4. ročník SpaRun Mariánské Lázně. Akce přilákala do lázeňského města více jak dvě stovky malých i velkých sportovců. Trasa milovníky běhu zavedla od sportovního areálu do lázeňských parků až ke kolonádě a zpět.

Původní myšlenkou bylo spojit běh s kulturou a s poznáváním nových lidí. Existuje totiž mnoho rodin, které by rády společně sportovaly, ale nebyla možnost své plány uskutečnit. Od chvíle, kdy se tento běh začal v Mariánských Lázních konat, se ho zúčastňuje stále více lidí. Jen letos si kolem lázní zaběhalo 220 závodníků včetně dětí.

Pro sportovce byla připravena trať dlouhá 6 400 metrů. Délka dětské trati měřila 1 000 a 1 400 metrů. Start a cíl byl ve Sportovním areálu Viktoria, dále trasa vedla k Ferdinandovu  prameni,  parkem ke knihovně, po chodníku k poště, do kopce na Anglickou ulici, Nové Lázně, společenský dům Casino, kolonáda, Mírové náměstí, Hlavní třídou k hotelu Cristal, knihovna, Ferdinandův pramen, areál Viktoria a jeden okruh na dráze v délce 400 metrů.

Někteří neukáznění chodci podlézají pásky a vstupují běžcům do trasy. „Děkujeme městu Mariánské Lázně, bez jejich podpory by se soutěž nemohla uskutečnit,“ doplnil Pavel Knára.

Pořadatelem běhu byl: T.J. Sokol Mariánské Lázně ve spolupráci s AČ Mariánské Lázně a městem Mariánské Lázně.

Výsledky

Muži: 1. Josef Procházka (Děčín) 2. Pavel Procházka (Sokolov) 3. Řádek Sedněv (Karlovy Vary)

Ženy: 1. Monika Preibischová (Mariánské Lázně) 2. Daniela Nováková (Březová). Jaroslava Šetlíková (České Budějovice)

 

Další fotografie zde na Zoneramě

Další fotogalerie na Flickru