Nejčastější letní úrazy – pozor na trampolínu!

Léto je za dveřmi a dětem brzy začnou prázdniny. Právě s nimi však vzhledem k častým sportovním a dalším aktivitám stoupá riziko úrazů. Pojišťovna podle svých dat z pojistných událostí sestavila žebříček nejčastějších letních úrazů a činností, u kterých je třeba být o dovolené obzvlášť obezřetný.

„Školní prázdniny, krásné letní počasí a dovolené lákají dospělé i děti ven a do přírody. Jezdí na kole, na bruslích, běhají po lese, sportují na hřištích, relaxují na koupalištích nebo třeba navštěvují turistické zajímavosti. A právě s tím, že jsou lidé více aktivní a podnikaví, se pojí zvýšené riziko úrazu,“ uvádí OLYMPUS DIGITAL CAMERAředitelka odboru klientského servisního centra ČSOB Pojišťovny Iva Knapová.

Větší množství úrazů je dáno mimo jiné také tím, že v létě sportují i lidé, kteří nemají s danou disciplínou žádné zkušenosti. Nejčastější úrazy jsou přitom takové, kterým se dá zabránit správnou výbavou a opatrností. Jedná se hlavně o úrazy při bruslení, na kole, v bazénu nebo při dalších aktivitách.

Nezapomínejte proto na chrániče než vyjedete na in-line stezku. Při skocích do vody dávejte velký pozor, zda je dopadové místo opravdu bezpečné a nemůžete poranit ani nikoho dalšího. Jednou z nejrizikovějších činností je podle dat ČSOB Pojišťovny skákání na trampolíně. Vždy odhadněte své schopnosti a nezkoušejte akrobatické triky, které nemáte pod kontrolou. Děti pouštějte na trampolínu pouze pod dozorem.

 

 

Letních TOP 6 úrazů podle ČSOB Pojišťovny
Typ úrazu Podílové zastoupení dospělí/ děti
Řezná rána ošetřená šitím 12% / 17%
Podvrtnutí kotníku, kdy klient dostane sádru nebo ortézu 8% / 9%
Pohmožděná dolní končetina po pádu 7% / 6%
Pohmožděná horní končetina po pádu 6% / 6%
Vykloubení kloubů horní končetiny (rameno, loket, zápěstí a prsty) 5% / 6%
Podvrtnutí kolene, kdy klient dostane ortézu 5% / 3%