Skalnou zaplní historické traktory

Již po desáté se ve Skalné uskuteční Sraz historických traktorů. Akce se bude konat v rámci Skalenských slavností. Pro návštěvníky je přichystaná přehlídka traktorů, a to historických, i těch novějších. Zájemci si také budou moci prohlédnout zemědělskou techniku a výstavu drobného zvířectva. Pro děti je připravená keramická dílna, kde si mohou vyrobit třeba malý traktůrek. A ani letos nebude chybět jízda historických traktorů po Skalné. Akce se uskuteční v sobotu 11. června od 10 hodin.

Fotogalerie z minulého ročníku:

„Návštěvníci se mohou těšit, jak na exponáty našich členů, tak i zajímavé stroje našich přátel z Čech a Německa. Zároveň zde bude probíhat výstava drobného zvířectva ČSCH a své plechové miláčky zde vystaví také veterán klubu Františkovy Lázně,“ vysvětlila jedna z organizátorů Dana Buriánová. O návštěvníky bude postaráno také po gastronomické stránce a bude z čeho vybírat. Připravovat se budou již tradiční a vyhledávané bramboráčky, steaky, koláče, buchty a mnoho dalšího. O hudební zábavu se postará od 15 hodin kapela PIC-NIC.

Traktory bude vystavovat Traktor klub, který funguje již od roku 2005, kdy se několik nadšenců vydalo se třemi traktory na setkání do sousedního Erlbachu. Dnes klub sdružuje 68 členů.

„Nejvíce času věnujeme svým plechovým miláčkům v zimním období. Hodiny, které se stráví renovací a opravami, se raději nepočítají. Náhradní díly se shánějí celkem obtížně, a to buď na internetových webech nebo burzách, které bývají součástí srazů, nejčastěji v Německu,“ vysvětlila Dana Buriánová. Každý nadšenec se snaží svůj stroj zprovoznit co nejrychleji, je to však i otázka právě dostupnosti náhradních dílů, financí a času.