Motorkáři se sešli na Vysoké

Již po druhé se sjeli motorkáři do kostela na Vysoké. V rámci akce Jarní brouzdání se uskutečnilo žehnání motorkám a motorářům, kterého se opět ujal farář Řehoř Pavel Urban, který popřál všem šťastné cesty i návraty. Všichni, kteří přijeli, mohli při modlitbách zavzpomínat na svojekamarády, kteří se ze svých cest už nevrátili.

Přibližně 150 milovníků motorek navštívilo v sobotu 28. května kostel na Vysoké na Chebsku. Účastníci přijeli nejen z Karlovarska, ale také z Plzeňska, Rakovnicka, Prahy a nechyběli ani motorkáři z Německa. Sjeli se nejen moto kluby, ale také jednotlivci, kteří „jen“ rádi jezdí.

„Jako klub existujeme přibližně dva roky a stejně tak dlouho pořádáme akce na Vysoké,“ vysvětlil president Ghost Riders Czech  „Při hledání vhodného místa pro vzpomínky na kamarádky a kamarády, kteří se ze svých cest už nevrátili, nás napadla nás Vysoká, zrekonstruovaná ruina románského kostela. Díky výborným vztahům s panem farářem římskokatolické farnosti, paní Procházkovou a Peteříkovými se nám to místo podařilo najít. V kostele je umístěna i pamětní pietní cedule,“ řekl s tím, že druhým důvodem, proč si motorkáři vybrali Vysokou, je krásná příroda.

Na setkání byly zastoupeny snad všechny značky a typy motocyklů. Nechyběl Harley Davidson, Suzuki, Kawasaki,Honda, Yamaha, ale přítomny byly také staré Jawy,cz. „Je pěkné, že na akci přijedou jak mladí kluci na „rychlých strojích“, tak lidi na choppers a veteránech,“ dodal president klubu.