Výtvarná soutěž pro seniory zná své vítěze. Ceny putují také do Chebu

V uplynulém roce vyhlásil hejtman Karlovarského kraje Martin Havel soutěž pro seniory s názvem „Věk pro nás není překážkou“. Jejím cílem bylo ukázat, že i v pokročilém věku se dá žít aktivně a tvořit. Celkem se sešlo přes čtyřicet prací a autoři těch nejlepších si odnesli hodnotné ceny v podobě dárkových košů a publikací o regionu.DSC00225

Výtvarná soutěž pro seniory se v letošním roce konala již potřetí. „Těší mne, že si soutěž získala tradici a že je o ní takový zájem. Naší nejstarší účastnicí byla seniorka z Mariánských Lázní, která letos oslaví úctyhodných devadesát šest let. Obdivuji, co dokáží lidé v takovémto věku vytvořit, a přál bych si, abych byl jednou stejně vitální,“ uvedl hejtman Martin Havel.

V odborné porotě zasedli osvědčení hodnotitelé, a sice ředitel Galerie umění Karlovy Vary Jan Samec, vedoucí výtvarného oboru ze Základní umělecké školy Antonína Dvořáka Karlovy Vary Dagmar Svobodová a profesionální fotografka Stanislava Petele. „Hodnocení bylo náročné, protože úroveň přihlášených prací byla nadstandartní. U řady autorů, zvláště nad osmdesát let, jsme obdivovali jemnou techniku práce. Při výběru vítězných děl jsme pak kladli důraz na volnou autorskou tvorbu bez použití předlohy,“ upřesnil Jan Samec.

Všechna soutěžní díla, včetně těch vítězných, jsou k vidění ve vestibulu budovy A Krajského úřadu Karlovarského kraje, Závodní 353/88, Karlovy Vary. Výstava potrvá do 15. dubna a navštívit jí lze ve všední dny v úředních hodinách, tedy v pondělí a ve středu od 8 do 17 hodin, v úterý a ve čtvrtek od 8 do 15 hodin a v pátek od 8 do 14 hodin.

 

Výsledky soutěže

  1. Kategorie – Ruční práce

Irena Černá, Karlovy Vary, Kočka a slepice

František Košina, Karlovy Vary, Šachy

Eva Poučková, Dolní Rychnov, Šperk

 

  1. Kategorie – Kresba, malba, grafika

Josef Rybáček, Karlovy Vary, Rolling Stones

Ivana Fořtová, Karlovy Vary, Vyhozené vzpomínky

Karel Soukup, Chodov, Moderní kompozice

 

  1. Kategorie – Fotografie

Jaroslav Jirásek, Cheb, Z naší zahrádky

Jiřina Lhotková, Cheb, Hajský rybník – Cheb

Zdeněk Reischig, Háje, Poškolák