Lenka Herzogová vystavuje v galerii Brömse

Ve františkolázeňské galerii Brömse byla ve čtvrtek 3. března slavnostní vernisáží zahájená výstava karlovarské výtvarnice Lenky Herzogové. Jako hudební doprovod vystoupil Danny Takieddin (violoncello). Příchozí mohou zhlédnout malbu, grafiku a textilní tvorbu. Tématem děl jsou především přírodní motivy. Diváky upoutá také harmonie barev. Výstava potrvá do začátku dubna.

Živé Chebsko si s autorkou povídalo nejen o aktuální výstavě, ale také o jejích dalších plánech.

Jak byste představila svoji výstavu?Lenka Herzogová vystavuje v galerii Brömse

Na ty, kteří přijdou, čeká výstava plná barev. Mám ráda barvy, sluníčko a ovlivňuje mne také moje okolí. Myslím si, že je to na mých obrazech vidět. Mám ráda různé materiály. Vystavovaná díla jsou kombinací různých technik. Některé obrazy jsou malované na plátně a některé na papíře. Také mám ráda šití, a tak se v obrazec objevuje i šitá linka.

Mohli se již stálí návštěvníci galerie Brömse s vašimi obrazy setkat?

Do galerie Brömse ve Františkových Lázních se vracím vystavovat již podruhé. V minulosti jsem tady pořádala několik výtvarných dílen. Se svými kolegy výtvarníky vystavuji v Čechách, ale několik výstav se nám podařilo uspořádat i v zahraničí. Také se zúčastňuji workshopů, které se každý rok konají v Prachaticích. V září mne čeká další výstava, tentokrát v Ústí na Labem.

Jaký je váš vztah k Františkovým Lázním?

Znám je od malinka. Narodila jsem se v Lubech u Chebu a studovala jsem na chebském gymnáziu. V současnosti žiji v Karlových Varech, kde také pracuji a učím na střední uměleckoprůmyslové škole.