Na Pomezí se soutěžilo, slavil se Den dětí

Den dětí, jak má být. Soutěže, dobroty, hezká hudba a také třeba malování obrázků na obličej. To byla sobotní oslava Dne dětí v Pomezí.

Ratolestmi dlouho očekávaná oslava Dne dětí se uskutečnila v sobotu 6. června odpoledne v Pomezí nad Ohří. Nejen pro místní děti byly připravené zajímavé soutěže.

Po vyzvednutí soutěžních kartiček se ratolesti vydaly na takřka pohádkovou cestu. Popelčina cesta prověřila děti ve zručnosti zametání molitanových kostek, ale aby to neměly tak jednoduché, procházely přitom mezi kužely. Čertova trefa byl opravdu čertovský úkol, protože trefit se kroužkem do kruhové obruče nebylo tak jednoduché, jak se na první pohled zdálo. Také kroužení obručí hula hop bylo obtížné, ale skoro všechny ratolesti si s ní poradily na výbornou. Chytání rybiček, prohazování míčků dráčkem Soptíkem, skákání v pytlích nebo projít trasu s tenisovým míčkem na lakrosové pálce, to byly další připravené úkoly pro malé soutěžící. K dobré náladě přispěl také Tomáš Koucký výběrem stylové hudby.

„Každé úspěšné splnění disciplíny bylo potvrzeno razítkem na soutěžní kartičce a po prokázání se vyplněnou kartičkou si mohly děti vybírat z různých odměn,“ řekla místostarostka Pomezí Silvia Šuba. „Čekala na ně spousta sladkostí a hraček nebo třeba také pohádkové knížky,“ dodala místostarostka.

Pokud některého z návštěvníků přepadla žízeň nebo hlad, i o tohle se organizátoři postarali. Připraveno bylo několik druhů nápojů a na zahnání hladu byl nachystaný výborný hot dog. A pokud někoho zmohla únava, tak si mohl ve stínu odpočinout a při tom si nechat namalovat na obličej některý z hezkých obrázků.

Akce splnila očekávání a tak se děti, ale i dospělí mohou těšit na další ze zajímavých akcí, které pro ně obec připraví.