Ašsko si připomnělo konec války

Republika si začíná připomínat významné jubileum – 70 let od konce 2. světové války. První akce se v Čechách konaly na Ašsku, a to třetí dubnovou sobotu. Bohatý program připravili v Hranicích, výročí si připomněla také Aš.

Město Hranice začalo slavit 70. výročí osvobození od okupace už dopoledne. Program, který byl připravený na tamním Masarykově náměstí, zahájil krátce po 10. hodině příjezd členů z Military Car Clubu Plzeň.  Zájemci si mohli dobová auta prohlédnout, popovídat si s jejich majiteli a děti se dokonce směly svézt. Úderem jedenácté hodiny na řadu přišlo uctění památky a proslovy. Atmosféru ještě dokreslila skupina Taxmeni, v plánu pak bylo ještě vystoupení akordeonového orchestru z Mariánských Lázní a lidové muziky z Chrástu u Plzně. Program v Hranicích ukončila taneční zábava v Besedě.

Odpoledne se jubileum připomínalo také v Aši, a to pietním aktem u Památníku osvobození v Sadech Míru. A také této akce se zúčastnil Military Car Club Plzeň a představila se zde česká armáda. Připravené bylo i taneční vystoupení Country Ladies Aš a oslavy skončily koncertem Bernard Blues Bandu.