Les v březnu má co nabídnout

Velký košík na sběr hub můžeme nechat v březnu ještě doma, ale s prázdnou odejít nemusíme. I březnový les nám má co nabídnout.

„Do přírody chodíme někdy i třikrát týdně. Těší nás dokumentovat nejen houby, ale také krásy přírody v našem kraji,“ řekl Jiří Pošmura předseda Mykologického klubu Slavkovský les. Členové klubu v těchto dnech rozhodně nezahálí. „Přesto, že je ale březen chudší na jedlé houby,“ vysvětlil s tím, že je dost sucho. „Ale i tak můžeme najít různé jehnědky, které jsou tak maličké, že jsou těžko vidět, penízovku sametonohou, která dodá polévkovému vývaru tu správnou chuť. A pokud má člověk štěstí, může se těšit z houbařské rarity, kterou je ohnivec. Nazývám ho květem lesa, pro jeho nádherné zbarvení,“ dodal.

Na Chebsku můžeme na konci března očekávat také první ucháče obecné, které jsou však jedovaté. Lze je najít především v borových lesích. Nezkušení houbaři by si měli dávat pozor na záměnu s jinými druhy ucháčů nebo se smrži. Smrž, houba gurmánů je jedou z prvních jarních hub, roste od konce března do konce května. Je možné ho najít na okrajích cest a lesů, v zahradách, parcích, ale také v sadech. Smrž má v kuchyni široké možnosti využití, ale po usušení je jeho aroma nejintenzivnější. Výborný je také jen tak na másle. Staré plodnice se nedoporučuje sbírat, protože mohou obsahovat toxické látky uvolňované při rozkladu dužiny.