Nalezenou munici v Karlových Varech i v Aši se odvezl pyrotechnik k likvidaci

Nález Ručního obranného a minometného granátu  nahlásili nálezci v Karlových Varech a v Aši. Munici odvezl pyrotechnik k likvidaci.

V pondělí dne 12. října 2020 po desáté hodině ranní přijali policisté oznámení o nálezu předmětu připomínající munici. „Předmět nalezl devětačtyřicetiletý muž vedle hřbitovní zdi v Karlových Varech. Na místo ihned vyjela policejní hlídka, která si posléze vyžádala součinnost od policejního pyrotechnika.  Do jeho příjezdu hlídka místo nálezu zajistila, aby do nebezpečného prostoru nevstupovaly další osoby. Po příjezdu pyrotechnik na místě vyhodnotil, že se jedná o ruční obranný granát,“ informovala policejní mluvčí Eva Valtová. Ten poté bezpečně zlikvidoval v Lomu Doubí.

Součinnost od policejního pyrotechnika také vyžádali následující den policisté z Aše. „Zde nalezl osmadvacetiletý muž minometný granát v kontejneru na kovový odpad. Pyrotechnik po příjezdu předmět zajistil a odvezl k jeho likvidaci,“ uvedla mluvčí.

Prevence:

Policisté v našem kraji velmi často řeší případy nálezu staré munice. Na místo okamžitě vyjíždějí přivolaní pyrotechnici, kteří ke každému podezřelému předmětu přistupují se zvýšenou opatrností, aby při manipulaci nedošlo k explozi. Korozí předmětu může dojít k narušení systému pojistek a k výbuchu potom stačí málo. Proto nepodceňujte ani staré a zkorodované výbušniny a jiné předměty. V případě nálezu s nimi v žádném případě nemanipulujte a ihned o nálezu vyrozumte policii. Vyčkejte do příjezdu hlídky a místo nálezu zabezpečte tak, aby se k němu nepřiblížily další osoby. Pokud se nebude jednat o munici, nikdo se na Vás zlobit nebude. Lepší je vždy nález ohlásit, než aby došlo k neštěstí.