Vydejte se na poslední prázdninové jízdy důlními vláčky

Jen několikrát za rok mají návštěvníci možnost projet se unikátní dvoukilometrovou úzkorozchodnou dráhou v Novém Drahově. Svést se v historických důlních vláčcích se mohou děti i dospěli. Poslední prázdninové jízdy se uskuteční ve dnech 29. a 30. srpna.

 Trasa vede ze stanice SOOS na Kateřinu. V muzeu, které se nachází v areálu, lze zhlédnout výstavu o úzkorozchodných drážkách na našem území. Zájemci o jízdu se mohou v sobotu a v neděli od 10 do 17 hodin (prázdninové jízdy). Odjezd ze stanice Soos je vždy v celou hodinu. Poslední souprava vyráží na trať krátce před 17 hodinou.

Trasa vede ze stanice SOOS na Kateřinu. V muzeu, které se nachází v areálu, lze zhlédnout výstavu o úzkorozchodných drážkách. „Návštěvníci v expozici najdou informace o historii a vývoji úzkorozchodných drah nejen zde na Skalensku, ale i v Karlovarském kraji a celé České republice,“ informoval ředitel úzkokolejky Petr Hošek. Novinkou jsou také opravené podvozky dvou osobních vozů pro návštěvníky, na které přispěla dotace z programu Ministerstva dopravy na podporu obnovy historických železničních vozidel,“ doplnil.