Na Soosu je otevřeno nové návštěvnické centrum

Od minulého týdne mohou návštěvníci přírodní rezervace Soos  využít nově otevřené návštěvnické centrum, které nahradilo již nevyhovující . V nových budovách najdou příchozí pokladny,recepci i sociální zařízení. Zázemí zde najdou také vědci, kteří do rezervace přijíždějí. Stavba byla dokončena přesně po dvaadvaceti měsících od zahájení.

Více fotografií z akce zde: https://www.zonerama.com/ZiveChebsko/Album/6363141

Co všechno se na Soosu změnilo? U vchodu do rezervace vyrostla zcela nová budova ve tvaru oválu, která nahradila nevyhovující pokladnu. „V přízemí nového objektu najdou návštěvníci recepci pro odbavení až 40 lidí a zázemí pro zaměstnance rezervace. V patře jsou pracovny pro badatele, kteří do naší rezervace často přijíždí,“ popsal chystané návštěvnické centrum Jan Kuchař. „Návštěvníci se dočkali i budovy s novým sociálním zázemím a do budoucna chce město rozšířit parkoviště.

Stavba, která byla zahájena 30. srpna 2018, je součástí česko-německého projektu s názvem Brána do nitra Země. Hlavním partnerem je německá organizace Montan-Stiftung Nordost Bayern z Fichtelbergu, který se chlubí jedinečnou návštěvnickou štolou Gleißinger Fels, která je nejstarší a největší svého druhu v severním Bavorsku.

Více fotografií z akce zde: https://www.zonerama.com/ZiveChebsko/Album/6363141