Chebští hokejisté slaví další výhru!

V sobotu (23.2.) předvedli hráči HC STADION CHEB parádní hokej. V prvním zápase druhého kola playoff nastoupili na Čerty z Ostrova a nakonec je hravě porazili 8:2, i přes vyrovnaný stav až do třinácté minuty první třetiny. Je vidět, že orlům hra venku svědčí a potvrdili to i tentokrát. Opět velké díky brankáři Marku Pokutovi za skvělý výkon během zápasu a hlavně během obou oslabení 3 na 5.

Více k zápasu od trenéra Michala Jägera:

„Do utkání jsme nastoupili po delší zápasové pauze, na hráčích byla vidět chuť si zahrát. Od prvního střídání jsme domácí zatlačili do jejich obraného pásma a svou aktivitou jsme si vynutili fauly domácích. Skóre otevřel kapitán Petr Račanský, který se chytře prosadil zpoza branky. Klíčovým momentem první třetiny bylo dobře ubráněné dlouhé oslabení 3 na 5, kdy kluci ve spolupráci s „Pokuťákem“ svou obrannou činnost zvládli na jedničku.

Od druhé třetiny jsme měli utkání ve svých rukou a pěti parádními góly odskočili na vedení 6:0. Do třetí části jsme nenastoupili úplně koncentrovaní (ačkoliv jsme na to hráče upozorňovali) a dovolili jsme průběh utkání domácím zdramatizovat, kdy Čerti během krátkého úseku našeho laxního přístupu snížili na 2:6. Okamžitě jsem reagoval a vzal time out a po domluvě si hráči uvědomili, že takhle se playoff nehraje a vrátili jsme se k poctivé hře, přidali dva uklidňující góly a dle mého názoru si zaslouženě vezeme vítězství domů. Teď se během týdne musíme dobře připravit na odvetu a během tréninku zapracovat na určitých věcech. V sobotu chceme fanoušky potěšit, a tímto bych je chtěl pozvat do hlediště, aby klukům pomohli postoupit do dalšího kola.“

HC Čerti Ostrov                2:8                    HC STADION CHEB

(0:1,0:5,2:2)

1. Pokuta, J. Truhlář, D. Beer, P. Vápeník, R. Kala, R. Kala, J. Strýček, K. Novotný, P. Račanský, A. Moucha, J. Musil, M. Šafařík, D. Šála, P. Hlavatý, M. Strecker, M. Maydl