K vážné dopravní nehodě nedaleko Dolního Žandova vyjížděly všechny záchranné složky

Zraněním tří osob skončila dopravní nehoda nedaleko Dolního Žandova. Řidiči, který byl sám také zraněn, hrozí až osmileté vězení. Za volant auta sedl s více než jedním promile. Pro nejvážněji zraněnou osobu přilétl vrtulník.

Foto: Policie ČR

„V neděli 17. února letošního roku došlo v pozdních večerních hodinách poblíž Dolního Žandova k vážné dopravní nehodě,“ informoval policejní mluvčí Jakub Kopřiva. „Šestadvacetiletý cizinec v pravotočivé zatáčce zřejmě nepřizpůsobil rychlost stavu vozovky a s vozidlem značky Renault sjel mimo pozemní komunikaci. Následně automobil narazil do pařezu a převrátil se na střechu. Po příjezdu policejní hlídky se řidič podrobil orientační dechové zkoušce na přítomnost alkoholu, která vyšla s pozitivním výsledkem 1,13 promile. Poté byl řidič převezen do nemocnice, kde se kromě lékařského ošetření podrobil také odběru biologického materiálu. Kromě šestadvacetiletého cizince došlo při dopravní nehodě ke zranění dalších dvou osob, které s ním cestovaly ve vozidle,“ upřesnil. Dvaadvacetiletého spolujezdce transportoval vrtulník s těžkým zraněním do nemocnice v Plzni. Jednatřicetiletý spolujezdec byl se zraněním taktéž převezen do plzeňské nemocnice.

Při šetření dopravní nehody bylo poté navíc zjištěno, že cizinec užil osobní automobil bez souhlasu majitele.

„Chebští kriminalisté zahájili trestní stíhání a cizince obvinili ze spáchání přečinů těžkého ublížení na zdraví, neoprávněného užívání cizí věci a ohrožení pod vlivem návykové látky. Následně kriminalisté podali státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí obviněného do vazby, který jej akceptoval. Na základě rozhodnutí soudu byl muž vzat do vazby,“ doplnil mluvčí.