Vezměte děti a zažijte romantiku starých časů. Výstava ve Františkových Lázních láká na lodě i dobové pasy

Máte občas pocit, že dnešní cestování s digitálními letenkami a GPS postrádá onu pravou romantiku a nádech dobrodružství? V Městském muzeu Františkovy Lázně byla úspěšně zahájena unikátní výstava, která vás přenese přímo do éry rakouské monarchie – do doby, kdy cesta k moři byla událostí roku a zavazadla připomínala spíše umělecká díla. Pokud jste nestihli slavnostní vernisáž, nezoufejte, expozice potrvá až do 3. října.

Více fotografií z akce zde

Výstava s názvem „Jak se cestovalo za císaře pána“ představuje vzácné cestovní doklady, dobové dokumenty a artefakty z dob, kdy světu vládl řád a elegance. Všechny vystavené exponáty pocházejí z rozsáhlé sbírky Bohuslava Karbana z Aše, který tyto dokumenty pečlivě shromažďoval po několik desetiletí.

Návštěvníci se však nemusí těšit pouze na dokumenty. „Kromě papírových svědků historie z různých koutů světa se lidé mohou těšit i na fascinující modely lodí,“ láká Kateřina Doubravová z MKS Františkovy Lázně. „A nenechte se zmást – nečekají vás jen drobné zázraky v lahvích. Uvidíte propracované makety plavidel, která brázdila oceány a spojovala starý kontinent se zbytkem světa. Je to ideální příležitost pro milovníky historie, techniky i rodiny s dětmi, kteří chtějí na chvíli zpomalit a nasát atmosféru 19. a počátku 20. století.“

Více fotografií z akce zde

Výstava v Městském muzeu Františkovy Lázně je pro veřejnost otevřena každý den a její návštěvu můžete plánovat po celé léto – čas na prohlídku máte až do 3. října.