Další důvěřivec přišel o peníze. Tentokrát se částka vyšplhala k 800 tisícům

Důvěra ve výhodnou  investici stála jednapadesátiletého muže 800 tisíc korun. Do svého počítače a mobilního telefonu si nainstaloval software pro vzdálenou správu, tím podvodníkům  otevřel cestu ke svým penězům. Policisté varují před podobně výhodnými investicemi, zejména do kryptoměn. Podobného podvodného jednání evidují kriminalisté v současné době bohužel více.

Ilustrační foto

Podle policejního mluvčí Jakuba Kopřivy dosud neustanovená osoba měla již v roce 2022 na sociální síti nabízet zhodnocení finančních prostředků. Na tuto nabídku zareagoval jednapadesátiletý muž z Chebska, který si následně do svého počítače a mobilního telefonu nainstaloval software pro vzdálenou správu, čímž tato svá zařízení vzdáleně zpřístupnil. Poté měl investovat finanční prostředky ve výši několika set eur.

„V polovině května letošního roku byl muž telefonicky kontaktován mužem dosud neznámé totožnosti, který po něm požadoval, aby potvrdil bankovní převody z jeho běžného účtu, a to pod zástěrkou převodu výnosu z investice z roku 2022. Jednapadesátiletý muž na to zareagoval tak, že v aplikaci své banky postupně potvrdil několik odchozích plateb,“ uvedl mluvčí.

Tímto jednáním byla muži z Chebska způsobena škoda téměř 800 tisíc korun.

„Chebští kriminalisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zločinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, přečinu neoprávněného přístupu k počítačovému systému a nosiči informací a přečinu podvodu,“ doplnil Jakub Kopřiva.

V případě prokázání viny hrozí trest odnětí svobody až na osm let.