Celníci zajistili tabákové výrobky

Na začátku května zajistili karlovarští celníci více než 11 000 kusů tabákových výrobků značených nesprávným způsobem a bezmála 800 kusů cigaret neznačených. Zajištěné cigarety budou zničeny pod celním dohledem. Zjištěná porušení kontrolovaných subjektů budou celníci dále řešit ve správním a daňovém řízení.

Foto: Celní správa pro Karlovarský kraj

„Příslušníci oddělení Dohledu nad subjekty Celního úřadu pro Karlovarský kraj prováděli mimo jiné kontroly zaměřené na značení tabákových výrobků,“ uvedla tisková mluvčí Celního úřadu pro Karlovarský kraj Lenka Havelková. „V souvislosti se změnou sazby spotřební daně došlo ke změně tabákové nálepky, kde se označení z písmene „L“ změnilo na písmeno „Q““ sdělila.

Foto: Celní správa pro Karlovarský kraj

„Při kontrole na tržnici, ale i v kamenné prodejně, zajistili celkem více než 11 000 kusů tabákových výrobků značených již neplatnou tabákovou nálepkou a bezmála 800 kusů neznačených tabákových výrobků. Značná část zajištěných cigaret byla dokonce značena tabákovou nálepkou se sazbou daně a označením písmenem „G“, platnou v r. 2022,“ upřesnila mluvčí s tím, že obchodníci mohli tabákové výrobky s tabákovou nálepkou s nižší sazbou daně označenou písmenem „L“ skladovat či prodávat do konce dubna. Od začátku května je možné skladovat a prodávat pouze tabákové výrobky s novým označením písmenem „Q“, se správnou výší spotřební daně.

Foto: Celní správa pro Karlovarský kraj

Foto: Celní správa pro Karlovarský kraj