Při akci zjistili policisté 92 přestupků. Zajímavostí byla miniaturní tříkolka, kterou řídil muž bez řidičáku

V uplynulých dnech proběhla na celém území Karlovarského kraje dopravně bezpečnostní akce, která byla především zaměřena na dodržování nejvyšší povolené rychlosti motorových vozidel. Policisté zjistili 92 přestupků. Zajímavostí byla i miniaturní tříkolka. Její řidič navíc není držitelem příslušného řidičského oprávnění pro řízení uvedeného vozidla.

Foto: Policie ČR

„Do akce bylo zapojeno téměř tři desítky policistů z pořádkové a dopravní policie, kteří během akce zkontrolovali téměř 255 vozidel, přičemž zjistili 92 přestupků, z nichž 28 oznámili příslušnému správnímu orgánu a ostatní vyřídili uložením pokuty příkazem na místě,“ informoval policejní mluvčí Jan Bílek.

Policisté v rámci akcí kontrolovali také dodržování ostatních obecně platných ustanovení zákona č. 361/2000 Sb. o provozu na pozemních komunikacích a o změnách některých zákonů ve znění pozdějších předpisů. Dále se policejní hlídky zaměřily na pátrání po odcizených motorových vozidlech, hledaných osobách, věcech a věnovaly pozornost také prověrce přepravovaných osob a kontrole zavazadlových prostor.

Podle policejního mluvčí během dopravně bezpečnostní akce policisté zjistili 59 řidičů, kteří při jízdě překročili stanovenou rychlost. Druhým nejčastěji zjištěným přestupkem byl nevyhovující technický stav vozidel. Jeden řidič řídil své vozidlo pod vlivem návykových látek.

„Krátce před sedmnáctou hodinou odpolední na silnici pro motorová vozidla číslo R6 na 131 kilometru si dopravní policisté všimli tříkolového vozidla, které jelo ve směru z Karlových Varů do Chebu,“ uvedl Jan Bílek s tím, že policisté následně vozidlo předepsaným způsobem zastavili a zkontrolovali jeho osádku. Při silniční kontrole zjistili, že řidič k jízdě užil elektrické tříkolové vozidlo s maximální konstrukční rychlostí 45 kilometrů za hodinu, které nebylo registrováno v registru vozidel a nemělo registrační značky, ačkoli pro danou kategorii vozidel je toto nutností. Následnou lustrací policisté zjistili, že devětapadesátiletý muž není držitelem příslušného řidičského oprávnění pro řízení uvedeného vozidla.