Příčinou požáru domu byla závada na baterii elektro koloběžky

Příčinou požáru domu v Karlových Varech byla závada na baterii elektro koloběžky. Výše škody je odhadnuta na tři a půl milionu korun.

Foto: HZS Karlovarského kraje

Podle stránek hasičů Karlovarského kraje požár rodinného domu nahlásili svědci z okolí v sobotu odpoledne. Na místo vyslalo operační středisko čtyři jednotky hasičů. Ti potvrdili, že oheň zasáhl horní část objektu včetně střechy.

Foto: HZS Karlovarského kraje

Průzkumem bylo vyloučeno, že by uvnitř domu byly nějaké osoby. V průběhu hašení bylo nutné zastavit přívod plynu do objektu, zásah komplikoval i propadlý strop v horním patře. Po dvou hodinách zásahu dostali hasiči požár pod kontrolu, do večerních hodin pak pokračovali v prohrabávání vyhořelých částí domu a dohašování skrytých ohnisek.

Foto: HZS Karlovarského kraje

Vyšetřovatel požárů pracuje s pravděpodobnou verzí příčiny, kterou je technická závada na baterii elektro koloběžky. Ta byla umístěna na balkoně domu v prvním podlaží, kde požár vznikl. Výše škody způsobená požárem je odhadnuta na 3,5 milionu korun.

Zasahující jednotky: HZS Karlovy Vary (CAS 20 Scania, CAS 30 T815-7, AŽ 40 Iveco), JSDH Ostrov (CAS 20 Man), JSDH Chodov (CAS 20 T815), JSDH Tašovice (CAS 15 Renault)