Tři múzy od Оlbrama Zoubka se vrátily na své místo

Tři múzy od Оlbrama Zoubka se vrátily v minulých dnech po zrestaurování na své místo do mariánskolázeňského parku. Sochařskou kompozici vytvořil výtvarník v roce 1988 na objednávku města. V roce 2019 však experti zjistili, že sochy jsou v havarijním stavu. Proto byly odstraněny z podstavců a odeslány k restaurování do Prahy, kde se jich ujali odborníci, kteří mají se sochami Olbrama Zoubka zkušenosti.

Foto: Mariánské Lázně

„Díla slavného českého sochaře Оlbrama Zoubka lze vždy poznat podle typických tenkých, vertikálně stavěných figur s výraznými gesty. Jeho sochy jsou nataženy vzhůru, drženy na stojanu pouze špičkami prstů na nohou, jejich tváře jsou obráceny k nebi, paže ohnuty nahoru nebo lehce nataženy podél těla. V Mariánských Lázních jsou hosté zvyklí obdivovat dílo Olbrama Zoubka poblíž pavilonu Lesního pramene vedle jeviště letního divadla,“ informovala PR manažer Lokální destinační agentura KIS Mariánské Lázně s.r.o. Elena Sorokina.

Sochařskou kompozici „Tři múzy“ vytvořil mistr v roce 1988 na objednávku města. V roce 2019 však experti zjistili, že sochy jsou v havarijním stavu. Proto byly odstraněny z podstavců a odeslány k restaurování do Prahy, kde se jich ujali odborníci, kteří mají se sochami Olbrama Zoubka zkušenosti.