Vidět a být viděn! Policejní akce byla zaměřena na chodce

Další preventivní akce na viditelnost chodců proběhla v minulých dnech v Aši na Chebsku. Policejní preventisté se zaměřili na ty nejzranitelnější účastníky silničního provozu, a to chodce.

Foto: Policie ČR

V tomto zimním období převládá proměnlivé počasí, kdy je špatná viditelnost nejen díky mlze, ale také hustému sněžení. Používání reflexních prvků je proto u chodců velmi důležité, neboť velmi často policisté po dopravní nehodě s chodcem slýchávají větu, že řidič chodce vůbec neviděl anebo ho zahlédl až na poslední chvíli. Viditelnost lze zvýšit nejen výraznou barvou svého oblečení, ale právě i doplňky z fluorescenčních a reflexních materiálů, které zvyšují viditelnost jak za denního světla, tak i za soumraku, za tmy i za snížené viditelnosti.

Foto: Policie ČR

Proměnlivé počasí čekalo v Aši i na policejní preventistky, neboť během několika minut preventivní akce se zde vystřídalo téměř jasné počasí s hustým sněžením a silným větrem. Na několika místech v Aši tak rozdávaly kolemjdoucím chodcům různé preventivní předměty jako např.: reflexní pásky, reflexní klíčenky nebo blikající odrazky či svítící přívěsky. Každý chodec pak obdržel mimo jiné i rady jak být nejlépe viděn.

Obdobné akce budou pokračovat i na dalších místech v Karlovarském kraji.

kpt. Bc. Zuzana Churaňová