Traktorista bez řidičáku nadýchal bezmála tři promile

Traktorista bez řidičáku nadýchal bezmála tři promile. V případě prokázání viny hrozí muži z Karlovarska trest odnětí svobody až na jeden rok.

Foto: Policie ČR

Policisté z Obvodního oddělení Žlutice sdělili podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky dvaatřicetiletému muži.

Podle policejního mluvčí Jana Bílka měl muž v sobotu 3. září letošního roku krátce po patnácté hodině řídit traktor ze samovýroby bez registračních značek v obci Chyše, kde byl zastaven a kontrolován hlídkou policistů z obvodního oddělení Žlutice. „Při silniční kontrole muž předložil pouze občanský průkaz. Dále byl vyzván, aby se podrobil orientační dechové zkoušce na přítomnost alkoholu, která vyšla s pozitivním výsledkem 2,94 promile. Následnou lustrací navíc policisté zjistili, že muž není držitelem žádného řidičského oprávnění. Z těchto důvodů mu byla zakázána další jízda a byl převezen do zdravotnického zařízení, kde se podrobil lékařskému vyšetření spojeného s odběrem biologického materiálu,“ doplnil mluvčí.