Celníci zajistili téměř 300 litrů alkoholu bez dokladů

Karlovarští celníci zajistili při kontrolách od ledna do dubna letošního roku téměř 300 litrů alkoholu bez dokladů. Provedeno bylo devatenáct kontrol, z toho bylo deset pozitivních, při nichž zajistili v prodejnách karlovarského regionu bezmála 500 lahví (téměř 300 litrů) alkoholu. Kontrolované osoby nepředložily k zajištěným lihovinám doklady prokazující jejich zdanění v souladu s ustanovením zákona o spotřebních daních.

Foto: Celní úřad pro Karlovarský kraj

Příslušníci celní správy provádějí v rámci svých kompetencí mimo jiné kontroly zaměřené na ochranu vnitřního trhu a spotřebitele,“ informovala mluvčí celního úřadu pro Karlovarský kraj Lenka Havelková. „Karlovarští celníci nejsou výjimkou a kontrolují skladování a prodej zboží nejen na tržnicích, ale i v kamenných provozovnách a prodejnách. Nejčastěji se při kontrolách setkávají s prodejem výrobků porušujících práva duševního vlastnictví, prodejem neznačených či nesprávně značených cigaret, nebo prodejem alkoholu bez dokladů,“ uvedla.

Foto: Celní úřad pro Karlovarský kraj

Tentokrát příslušníci oddělení dohledu nad subjekty Celního úřadu pro Karlovarský kraj zaměřili svou pozornost právě na prodej lihovin. „Kontrolovali nejen správné značení alkoholu kontrolními páskami, ale také to, zda prodejci mají k těmto vybraným výrobkům doklady prokazující jejich zdanění. Únik na spotřební dani byl předběžně vyčíslen na více než 33 tisíc korun,“ doplnila mluvčí.

Případy budou předány k doměření spotřební daně a dalšímu šetření na právní oddělení Celního úřadu pro Karlovarský kraj.

Foto: Celní úřad pro Karlovarský kraj