V souvislosti se silným větrem vyjeli hasiči k 250 událostem

Celkem u 272 výjezdů zasahovali v průběhu čtvrtka (17.2.)hasiči v Karlovarském kraji. Z tohoto počtu je 250 výjezdů ve spojitosti s počasím, především se silným větrem. Šestkrát vyjížděli hasiči na pomoc s čerpáním vody ze sklepních prostorů, ostatní zásahy už jsou přímo kvůli větru.

Zdroj: HZS Karlovarského kraje

Nejčastěji hasiči odstraňovali stromy spadlé na komunikace či na různé objekty. Zasahovali také u poškozených střech větrem. Jejich pomoc byla potřeba také u několika dopravních nehod, z toho u čtyř železničních. Vždy v souvislosti s větrem, tedy najetí do spadlého stromu nebo spadlé trakční vedení.

Zdroj: HZS Karlovarského kraje

Při jedné dopravní nehodě po nárazu osobního auta do stromu se zranila jedna osoba. Po železničních nehodách, které se všechny obešly bez zranění, hasiči evakuovali dvě desítky cestujících do evakuačního autobusu a postarali se o převoz do nejbližší železniční stanice.

Zdroj: HZS Karlovarského kraje

Popadané stromy neblokovaly pouze provoz na silnicích, často hasiči řešili společně s pracovníky energetických služeb poškozené elektrické vedení po pádu stromu. Zároveň hasiči ve čtyřech případech poskytli náhradní zdroj elektrické energie.

Zdroj: HZS Karlovarského kraje

U všech zásahů v souvislosti s větrem zasahovalo 66 jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů, jedná se o celkem 264 zasahujících hasičů. Události zasáhly celý kraj, počty výjezdů jsou téměř rovnoměrné na Chebsku, Sokolovsku i Karlovarsku.

Zdroj: HZS Karlovarského kraje

Zasahující jednotky: HZS Aš, Cheb, Chemické závody Sokolov, Karlovy Vary, Kraslice, Mariánské Lázně, Sokolov, Toužim, HZSp SŽ Cheb, SŽ Plzeň, SUAS Vřesová, VHJ Hradiště, JSDH Abertamy, Bečov nad Teplou, Bochov, Bor, Boží Dar, Březová (KV), Březová (SO), Bukovany, Děpoltovice, Dolní Žandov, Drmoul, Hájek, Hazlov, Horní Slavkov, Hranice, Cheb,

Zdroj: HZS Karlovarského kraje

Chodov, Chyše, Jáchymov, Jindřichovice, Krajková, Kraslice, Krásná, Krásno, Kynšperk nad Ohří, Kyselka, Lázně Kynžvart, Libá, Loket, Merklín, Milíkov, Mnichov, Nejdek, Nová Role, Oloví, Ostrov, Pernink, Pila, Plesná, Potůčky, Rotava, Skalná, Stanovice, Stará Role, Stráž nad Ohří, Stružná, Štědrá, Tašovice, Teplá, Toužim, Tři Sekery, Útvina, Verušičky, Žlutice

Zdroj: HZS Karlovarského kraje, Drážníhasiči