Hasiči zasahovali u požáru domu v Lokti i Kojšovicích

Několik jednotek hasičů zasahovalo v noci z neděle (10.10.) na pondělí u požáru střechy opuštěného domu v Lokti i u hořícího podkroví rodinného domu v Kojšovicích u Toužimi. Příčina a výše škody u obou událostí je v šetření.

 V Lokti shořela střecha opuštěného domu. Předběžně odhadnutá škoda způsobená požárem je milion korun .

Hořící střecha domu u vlakového nádraží v Lokti. Takové bylo hlášení svědků na tísňovou linku hasičů necelou hodinu po půlnoci z neděle na pondělí. Podle dalších oznamovatelů se dokonce mělo jednat o požár hned dvou domů.

První jednotka přivolaných hasičů na místě potvrdila, že došlo k požáru jednoho domu, vedle sousedící dům zatím zasažený nebyl. Hořící dům je dlouhodobě prázdný, neobývaný, nedošlo tak k žádnému zranění osob. Vzhledem k intenzitě požáru, kdy plameny zasáhly již celou střechu, rozhodl velitel zásahu o evakuaci obyvatel sousedního domu a také o ochraně vedle stojících domů. Likvidace požáru probíhala z výškové techniky, ze svahu nad domem a také požárním útokem vnitřkem domu. To vše s maximální opatrností, protože již docházelo k propadnutí vyhořelé střechy.

Po likvidaci plamenů bylo potřeba vyčistit prostor zasažený požárem, kde mohla být další skrytá ohniska. Zásah tak trval až do ranních hodin. Po kontrole místa požáru s použitím termokamery si místo převal majitel objektu. Evakuované osoby se domů vrátily ještě v průběhu noci, vedlejší dům nebyl požárem zasažený. Příčina požáru je v šetření, předběžná škoda je odhadnuta na jeden milion korun. Na místě zasahovalo pět jednotek hasičů.

Zasahující jednotky: HZS Sokolov (CAS 20 T815, AŽ 30 Iveco, TEA PPL), HZS CHZ Sokolov (CAS 24 Scania, JSDH Loket (CAS 20 Renault), JSDH Chodov (CAS 20 T815), JSDH Horní Slavkov (CAS 20 T815, CAS 30 T815-7)

Šest jednotek hasičů zasahovalo v noci z neděle na pondělí u požáru v podkroví rodinného domu v Kojšovicích u Toužimi.

 Ještě před příjezdem hasičů na místo opustily dům tři osoby, poslední osoba v domě se snažila požár likvidovat vlastními silami. Hasiči muže vyvedli ven a pokračovali v uhašení požáru. Bylo nutné vyklidit celý půdní prostor, požár se totiž začal šířit do střešní konstrukce. Po dvou hodinách měli hasiči požár pod kontrolou, do dopoledních hodin pak bylo nutné místo požáru kontrolovat. Příčina a výše škody je v šetření.

Zdroj: HZS Karlovarského kraje