Kontroly na tržnicích pokračují. Celníci zajistili zboží za bezmála 7 milionů

Kontroly na tržnicích pokračují. Karlovarští celníci zajistili v rámci celostátní akce „RYBNÍK“ zboží za téměř sedm milionů korun. První červnový víkend proběhla celostátní akce zaměřená na zboží porušující práva duševního vlastnictví, při které bylo na různých tržnicích v celé republice zajištěno přes 6 200 kusů zboží v hodnotě téměř 25 milionů korun.

Do této akce se kromě příslušníků CS z ostatních regionů zapojili také karlovarští celníci. „Tentokrát zaměřili svou pozornost na areál tržiště Lipový Dvůr v katastru obce Aš,“ uvedla Lenka Havelková zástupce tiskové mluvčí Celního úřadu pro Karlovarský kraj. Na čtyřech vytipovaných kontrolních místech zajistili téměř 1 400 kusů textilních a galanterních výrobků, obuvi i hodinek důvodně podezřelých z porušení některých práv duševního vlastnictví.

Obchodníci v prostorách před stánky i v nich nabízeli zboží jako originály světoznámých značek, jehož hodnota by v případě originálních výrobků činila bezmála sedm milionů korun.

„Přestože stánkařům hrozí zajištění zboží, opakovaně ho nabízejí. Zajištěné výrobky skončily ve skladu celního úřadu. V případě, že by se majitelé ochranných známek rozhodli využít tzv. zjednodušený postup, budou případy předány právnímu oddělení Celního úřadu pro Karlovarský kraj a zboží bude zlikvidováno. Celníci budou v kontrolách tržnic pokračovat i nadále,“ upřesnila mluvčí.