Snažil se ujet policistům. Nevybral zatáčku a naboural

Řidič nereagoval na výzvu k zastavení a snažil se ujet. Možná přidal moc plynu, nevybral zatáčku a naboural. Asi věděl, proč ujíždí. Policisté zjistili, že má zákaz řízení a v krvi 1,16 promile. Při nehodě naštěstí nedošlo k žádnému zranění.

Policisté z chebského dopravního inspektorátu sdělili podezření ze spáchání přečinů ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání dvaatřicetiletému muži z Chebu.

V odpoledních hodinách ve čtvrtek 22. dubna letošního roku zastavovali policisté z obvodního oddělení Cheb – venkov předepsaným způsobem pomocí služebního automobilu poblíž obce Chvoječná dodávku. „Řidič automobilu ovšem na výzvy k zastavení nereagoval, naopak měl zrychlit a snažit se ujet.“ uvedl policejní mluvčí Jakub Kopřiva. „Po chvíli ovšem dvaatřicetiletý řidič automobilu značky Volkswagen nezvládl řízení při projíždění pravotočivé zatáčky, měl najet na nezpevněnou krajnici a následně mimo vozovku. Poté mělo vozidlo narazit do stromu, od něj se odrazit zpět na pozemní komunikaci, přetočit se přes střechu a nakonec zůstat stát v silničním příkopu,“ sdělil.

Podle Jakuba Kopřivy se dvaatřicetiletý řidič podrobil orientační dechové zkoušce na přítomnost alkoholu, která vyšla s pozitivním výsledkem 1,16 promile. Při kontrole řidič policistům nepředložil osvědčení o registraci vozidla ani pojištění od vozidla. Lustrací bylo navíc zjištěno, že dvaatřicetiletý řidič, který navíc nebyl za jízdy připoután bezpečnostním pásem, má platný zákaz řízení všech motorových vozidel do října letošního roku.