Pátrání po ženě mělo šťastný konec. Policisté neváhali a ženu z močálu okamžitě vytáhli

V pátek 26. března letošního roku oznámila před 20. hodinou na tísňovou linku 158 sedmdesátiletá žena, že se její jednatřicetiletá dcera, která je částečně zbavená svéprávnosti, nevrátila domů. Během chvilky se rozběhlo pátrání, které mělo šťastný konec. Dvojice policistů našla pohřešovanou uprostřed močálu. Ani chvilku nezaváhali a ženu z bažiny okamžitě vytáhli.

„Tímto bych chtěla bych moc poděkovat všem policistům, kteří se pátrání zúčastnili. Bohužel jména neznám. Dík patří i paní doktorce a řidiči sanitky, také sousedkám Marii Zábojové a Katce Kadlecové  i také mojí starší dceři Lucii s přítelem, kteří se také zapojili do hledání,“ uvedla matka pohřešované Viera Sehnoutková.

Policisté ihned po oznámením začali po pohřešované ženě pátrat. „Poblíž osady Lužná na Chebsku byl spatřen pes, kterého pohřešovaná žena vzala s sebou na procházku. Policisté okamžitě začali propátrávat okolí silnice z osady Krapice směrem do Libé. Vzhledem k značnému množství lesních cest, rybníků a mokřadů byl na místo vyžádán policejní vrtulník s termovizí,“ uvedl policejní mluvčí Jakub Kopřiva.

Krátce po 22. hodině, ještě před příletem vyžádaného vrtulníku, byla pohřešovaná žena vypátrána hlídkou z obvodního oddělení Plesná ve složení Miroslava Kulová a David Kohout. Policisté ženu našli v mokřadu za tzv. Krapickými rybníky. „Pohřešovaná žena se měla držet stromu uprostřed močálu. Policisté neváhali ani vteřinu a za ženou se i přes velice nepříznivý terén vydali,“ doplnil mluvčí. Jednatřicetiletá žena byla následně podchlazená předána zdravotníkům.

„Jsem velice ráda, že se nám podařilo pohřešovanou ženu v tomto opravdu hodně náročném terénu najít,“ uvedla Miroslava Kulová. „Žena se po ošetření vrátila domů ke své matce. Pátrání mělo šťastný konec, a to je vždy to nejdůležitější,“ doplnil David Kohout.