Když hledala lahev s pitím, narazila do náklaďáku

Chvilková nepozornost stála pravděpodobně za nehodou, která se stala v pátek 12. března ráno. Řidička hledala lahev s pitím a narazila do nákladního auta. Žena při dopravní nehodě utrpěla zranění, se kterým byla následně převezena Zdravotnickou záchrannou službou k ošetření do nemocnice. Ke zranění dalších osob nedošlo.

O tom, jak je důležité dostatečně se věnovat řízení, se přesvědčila čtyřiadvacetiletá. „Na silnici směru na Prahu před odbočkou na Hůrky se při přejíždění z levého jízdního pruhu do pravého neměla plně věnovat řízení, kdy dle jejího tvrzení hledala láhev s pitím a následně měla narazit do zde projíždějícího nákladního vozidla s návěsem.  Po příjezdu policejní hlídky se podrobila orientační dechové zkoušce, která vyšla s negativním výsledkem,“ informovala mluvčí.

Způsobená celková škoda byla předběžně odhadnuta na téměř 150 tisíc korun.

 Dopravní policisté ženě za tento přestupek uložili pokutu.

 Prevence:

Zákon o provozu na pozemních komunikacích č. 361/2000 Sb. ukládá podle § 5, odst. 1, písmena b) řidičům povinnost věnovat se plně řízení vozidla a sledovat situaci v provozu na pozemních komunikacích. Všichni řidiči vědí, že telefon nebo jiné hovorové nebo záznamové zařízení za volant nepatří. Odvádět naší pozornost však může i obsluha autorádia, konzumace potravin či hledání cesty v mapě. Doporučujeme raději zastavit a udělat si krátkou přestávku na své cestě a pak pokračovat dál. Plně se věnovat řízení je v dnešním provozu obzvláště důležité. Malá nepozornost, kdy řidič odtrhne oči od vozovky, byť i na malou chvíli, může mít tragické následky a vést k dalším nehodám.