Zaplacené zboží zákazníkům nedodal. Peníze utratil

Nalákal zájemce na zajímavé zboží. I když zaplatili, zboží nedodal a peníze utratil. Muž ze Znojma měl tímto svým jednáním způsobit škodu téměř 24 tisíc korun.

Chebští kriminalisté zahájili trestní stíhání devětačtyřicetiletého muže, kterého obvinili ze spáchání zločinu podvodu.

Obviněný měl v květnu minulého roku na internetových stránkách nabízet k prodeji vysavač. „Na nabídku měla zareagovat devětašedesátiletá žena z Aše, která si měla po komunikaci s obviněným vysavač objednat a zaplatit za něj předem na bankovní účet,“ sdělil policejní mluvčí Jakub Kopřiva. „Po několika dnech, kdy jí zakoupené zboží nebylo dodáno, se s obviněným mužem pokoušela telefonicky spojit, ovšem ten již na telefonáty nereagoval. Zakoupené zboží muž ženě nakonec nedodal a finanční prostředky si měl ponechat pro svou potřebu,“ uvedl.

Podvodného jednání se měl muž znovu dopustit o několik dní později. Podle policejního mluvčí měl opět na internetovém portálu nabízet zboží, tentokrát prací prášek. Na nabídku měl zareagovat jednatel jedné ze společností z Chebska. Také on měl objednávku uhradit předem, ovšem po zaplacení s ním měl obviněný přestat komunikovat, zboží nedodat a finanční prostředky si ponechat pro svou potřebu.

V případě prokázání viny hrozí muži trest odnětí svobody až na osm let, neboť se takové činu dopustil za stavu ohrožení státu nebo za válečného stavu, za živelní pohromy nebo jiné události vážně ohrožující život nebo zdraví lidí, veřejný pořádek nebo majetek.