Kreslíři a karikaturisté, tématem festivalu kresleného humoru je historie

I když zbývá do zahájení letošního Mezinárodního festivalu kresleného humoru dost času, organizátoři nezahálejí. Tématem letošních vtipů je historie. Pokud to epidemiologická situace dovolí, tak se i letos promění františkolázeňská Národní třída v jednu velkou galerii vtipů pod širým nebem. Předpokládaný termín konání akce je 5. až 10. července.

Na loňském, pátém ročníku festivalu měli návštěvníci Františkových Lázní možnost zhlédnout osm stovek vtipů od 332 autorů z 51 zemí světa. Do festivalové síně slávy tentokrát vstoupila výtvarnice Vlasta Švejdová.

Do poroty opět zasedne spoluorganizátor akce výtvarník Mirek Vostrý, básník, publicista a moderátor Ivo Šmoldas, specialista na kreslený humor Jaroslav Kopecký, moderátor, herec a spisovatel Jiří Werich Petrášek, spisovatel a scenárista Miroslav Adamec, kreslíř a humorista Milan Kocmánek a správce humoristického webu Dikobraz Kryštof Bernat.

Výtvarníci, malíři i karikaturisté mohou své vtipy posílat do 30. dubna. „Přijímáme kreslené vtipy pouze na zadané téma, kterým je pro letošní rok historie. Celkový počet vtipů od jednoho autora jsou tři kusy, které však nesmějí být již jednou oceněné z jiných soutěží,“ uvedl spoluorganizátor akce Mirek Vostrý. Práce se mohou zaslat pouze elektronicky na e-mail: mfkh@email.cz

Na Mezinárodním festivalu kresleného humoru překonali rekord. A to dvojnásobně!

Také program již organizátoři odtajnili, zahrát přijede například místní skupina Parohanka, zazní dixieland v podání kapely Kiksylend nebo třeba pražská rokenrolová skupina Lokomotiva s Petrem Vondráčkem. O hlavním, sobotním koncertu zatím probíhají jednání.

Program:

Pátek 9.července 2021

15.30 h. – Zahájení festivalu – koncert skupiny Parohanka

18.00 h. –  Železný Zekon

20.30 h. – koncert skupiny LOKOMOTIVA

Sobota 10. července 2021

10.00 h.  – zahájení sobotního dne festivalu: program v jednání

14.00 h.  – The Rebel Pipers – skotský dudácký a bubenický band / škola hry na skotské dudy a bubny.

17.30 h. – Vyhlášení vítězů a vystoupení kreslířů

19.30 h. – koncert skupiny Kiksylend (dixieland)

21.00 h.  – hlavní koncert: program v jednání

Dětský kout

BumperBall, Skákací hrady, malování na obličej a další atrakce