Zpívající fontánu čeká údržba. Novou sezónu by mohla začít s další známou skladbou

Před několika dny zakončila závěrečnou produkcí Zpívající fontána letošní sezonu. Posluchači  vyslechli přibližně hodinu trvající program těch nejslavnějších skladeb, kde nechyběla ta asi nejznámější  – Hudba pro fontánu od Petra Hapky. Slavnostní zahájení nové sezony Zpívající fontány v roce 2021 se uskuteční tradičně 30. dubna ve 21 hodin. Během zimních měsíců budou odborníci fontánu kontrolovat a připravovat na další sezónu.

V letošní sezoně byly poprvé do programu Zpívající fontány zařazeny dvě skladby Karla Gotta na památku slavného českého zpěváka. Jak vysvětlil jednatel společnosti Technický a dopravní servis s.r.o. Daniel Javůrek: „Druhý den poté, co jsme se dozvěděli o úmrtí Karla Gotta ,jsem telefonoval panu Matějkovi, který Zpívající fontánu pro naši společnost technologicky spravuje, jestli bychom vzhledem k události nenavrhli jako správci fontány některou skladbu Karla Gotta, která by mohla být uvedena Zpívající fontánou. Navrhl jsem poslední Gottovu skladbu Srdce nehasnou. Pan Matějka navrhl ještě druhou skladbu, která by byla vhodná, a to Být stále mlád. Tyto dvě skladby dohromady trvají zhruba sedm minut, což je přibližná délka skladeb pro produkci Zpívající fontány. Zároveň v tomto duchu volal i pan starosta, pokud lze Zpívající fontánou uvést i skladbu Karla Gotta. Na tomto základě jsem vydal pokyn panu Matějkovi, ať obě skladby technologicky připraví, aby byly uvedeny při plánované pietní akci k poctě Mistra u Zpívají fontány.“

Pro příští rok turisty a občany města čekají další novinky. Oficiální správce Zpívající fontány plánuje zařadit některou výjimečnou skladbu z filmové produkce, například navrhuje skladbu s názvem Klavírní suita z filmu Forrest Gump. Autorem hudby je Alan Anthony Silvestri, známý americký skladatel filmové hudby, který byl nominován na Oscara za hudbu pro tento film.

Po odstávce fontány budou provedeny potřebné opravy, například budou vyměněna spodní potrubní vedení a opraveny některé trysky Zpívající fontány.